Noul antrenor al lui Poli

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe cine doriti antrenor la Poli?

Contra
21
31%
Bergodi
14
21%
Pustai
9
13%
Grigoras
8
12%
Alexa
1
1%
Sunda
1
1%
Velcea
2
3%
Munteanu
2
3%
Alvarez
3
4%
Florin Marin
2
3%
Galca
3
4%
Altul
1
1%
 
Total votes: 67
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by jamais »

Daca scapa echipa de retrogradare Grigoras (cu pseudofotbalistii din lot) ar merita statuie. Sa speram. Atunci ar muri de ciuda Saboii, Dorineii si Flocii.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by banatean_violet »

Ai uitat de timisoreanul Contra.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by LILIaKu- »

Cea mai buna alegere dintre meganumele vehiculate. Daca venea Dopinel, mergea Robu la meci...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

Este sigur ,semnat ,parafat sau iarasi numai promisiuni?
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by timisoreanul »

Si eu cred ca Grigoras este o alegere foarte buna. El a fost in carti si in toamna cand a fost preferat Florin Marin. Am citit un interviu cu el in Fotbal Vest in care spunea ca daca s-ar fi insistat cu el, ar fi venit de atunci (ce bine ar fi fost, poate la ora asta eram in play-off). Este un antrenor cu experienta, care este capabil sa construiasca echipe. A format o echipa superba la Targu-Jiu, care si dupa plecarea lui a mers bine din inertie. Daca ne va salva de la retrogradare, merita sa i se dea incredere si in continuare, cel putin si in sezonul viitor. Sa speram ca vom iesi la liman si ar trebui ca lumea sa il sustina.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Amadeus »

mi-s curios ce l-a facut sa se razgindeasca.
eu l-am votat pe Niculescu pe Facebook.
Ii urez succes lui Grigoras.
Rusine autoritatilor locale daca e adevarat ca din vara n-au mai bagat niciun ban.
Interesant ce se va intimpla cu Zicu, dupa ce i sa intimplat lui Grig la Tg Mures.
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by swedishbitter »

Amadeus wrote: Interesant ce se va intimpla cu Zicu, dupa ce i sa intimplat lui Grig la Tg Mures.
Vad ca pana acum n-a fost tras la raspundere deci nu cred ca a fost implicat in mazilirea Grigorasului, chiar daca a jucat in targul de pe Mures sezonul trecut, sfera lui de influenta fiind destul de voalata acolo acum. E si o chestie negativa ca nu a reusit sa se impuna in fata unor caractere infecte gen mutu, muresan, stancioiu dar totusi in fata unor jucatori.
Cu Ionut Popa ar fi iesit mai ieftin, ca de salvat oricum sunt sanse mici (sau poate 'obiective' mici), dar asta e, balonul e rotund, meciurile incep de la 0-0 etc.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by englezul »

Zicu isi va lua si mai multe mui ptr faptul ca si-a depus memoriu, desi de cand a venit la noi este aproape egal cu 1 la inmultire. Si sa-i mai spuna cineva ca un atacant care se respecta nu-si socoteste transformarile de la 11m ca si realizari si chiar si asa sa dai 4 goluri intr-un campionat ca si atacant, ineamna ca esti ciuri-buri ! Grig nu se putea impune in fata manelistilor de la Tg. Mures atat timp cat era singur si conducerea clubului le tinea partea fraierilor. Nici macar nu avea sens sa incerce, bine ca a plecat.
PS
Mi-a placut aia lu' Miculas cu "tragem ptr locul 8"... :bere:
Nu ar stica sa se intample si astfel sa mai pocneasca niste vene infierbantate, prin oras =))
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Pffv »

englezul wrote:Zicu isi va lua si mai multe mui ptr faptul ca si-a depus memoriu, desi de cand a venit la noi este aproape egal cu 1 la inmultire. Si sa-i mai spuna cineva ca un atacant care se respecta nu-si socoteste transformarile de la 11m ca si realizari si chiar si asa sa dai 4 goluri intr-un campionat ca si atacant, ineamna ca esti ciuri-buri ! Grig nu se putea impune in fata manelistilor de la Tg. Mures atat timp cat era singur si conducerea clubului le tinea partea fraierilor. Nici macar nu avea sens sa incerce, bine ca a plecat.
PS
Mi-a placut aia lu' Miculas cu "tragem ptr locul 8"... :bere:
Nu ar stica sa se intample si astfel sa mai pocneasca niste vene infierbantate, prin oras =))
Ce vorbeste si Miculas asta aiurea ? Pai el nu vede ca eu am pus in "chestionar" locul 7 :D ?
Zicu este la un pas de finalui de cariera si o face destul de urat . Asta pe langa ca ma concureaza la .... burta desi are vreo 17 ani in minus (si cateva jdemii de tigari .... tot in minus sper ) . Nu inteleg ce asteapta sa rezolve dar .... treaba lui .
Cat despre Grigoras Doamne ajuta . Pacat ca este atat de tarziu , daca il luam in pauza de iarna (pe el sau pe altul cat de cat "modern") , cred ca puteam fi in zona de "lupta" unde locul minim este 6 . Nu cred ca are timp sa implementeze mare branza in 4-5 zile de antrenorat , asa ca o sa mearga probabil la inspiratie si noroc . Experienta avea si F.Marin , sa speram ca a lui Grigoras este mai "actualizata" . Daca se reuseste evitarea retrogradarii cred ca s-ar impune pastrarea lui ca antrenor , cu un pic de sansa si rabdare , sezonul viitor echipa ar juca si ceva fotbal .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by orangetm »

Ups și aici. Uite unde stătea fan-boy-ul lui Grig! :)
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked