Bursa transferurilor 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by DP 2-6 »

Amadeus wrote:nu-i cam oldie, sa i se ofere 2 ani contract?
de ce nu l-o mai vrut botosaniu?
mersi
E taman invers, el nu a mai vrut.

Fotbal: Marius Croitoru - Am ajuns într-un punct în care nu mai puteam continua cu Leo Grozavu

Mijlocașul Marius Croitoru a anunțat, miercuri, în mod oficial, despărțirea de echipa de fotbal FC Botoșani, motivând că aceasta a fost determinată de un conflict direct pe care l-a avut cu tehnicianul Leo Grozavu.

Croitoru a declarat, într-o conferință de presă, că și-ar fi dorit să încheie cariera de jucător la FC Botoșani, însă nu a mai putut face față relațiilor tensionate cu antrenorul.

'Îmi doream din tot sufletul să continui la FC Botoșani, să mă retrag de la FC Botoșani. Toată lumea știe lucrul acesta, dar, din păcate, s-au adunat prea multe și Marius Croitoru nu a mai putut rezista. S-au adunat multe. Sunt problemele mele și ale lui Leo pe care, din păcate, nu am putut să le rezolvăm. Am ajuns într-un punct în care nu mai puteam continua, nu la echipă, ci cu Leo', a afirmat mijlocașul lui FC Botoșani.

El a promis că va reveni la FC Botoșani, însă nu a putut spune în ce calitate.

'Cu siguranță Marius Croitoru se va mai întoarce la FC Botoșani. Nu știu când, nu știu în ce postură', a adăugat Croitoru.

Mijlocașul în vârstă de 35 de ani, care a venit la FC Botoșani în 2012, spune că a primit cinci oferte de la alte cluburi de Liga 1, însă miercuri după-amiază urmează să ia o decizie în privința viitorului său. El dă asigurări că va mai juca în prima ligă încă doi ani.
http://www.agerpres.ro/sport/2015/08/12 ... u-14-30-06
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by AndreiVajnaII »

Inseamna ca sigur nu retrogradam. Pentru ca Marius Croitoru spune ca Marius Croitoru vrea ca Marius Croitoru sa mai joace doi ani in prima liga, si cum Marius Croitoru a semnat pe 2 ani cu Poli, inseamna ca Marius Croitoru nu are de gand ca Marius Croitoru sa retrogradeze. :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Inseamna ca sigur nu retrogradam. Pentru ca Marius Croitoru spune ca Marius Croitoru vrea ca Marius Croitoru sa mai joace doi ani in prima liga, si cum Marius Croitoru a semnat pe 2 ani cu Poli, inseamna ca Marius Croitoru nu are de gand ca Marius Croitoru sa retrogradeze. :mrgreen:
#:-s m-ai linistit in sfarsit :ymhug:
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Ivanhoe »

Becali il da pe Tade gratis dupa fiasco cu Rosenborg, poate il luam.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by LILIaKu- »

Sunt sigur ca vrea salar mare
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by englezul »

Henrique ii da clasa astuia...
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by diegis37 »

LILIaKu- wrote:Sunt sigur ca vrea salar mare
are 35 000 €/Luna promisi la fcsb
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Amadeus »

de pe prosport:
Universitatea Craiova i-a reziliat contractul mijlocaşului Ionuţ Târnăcop, care intrase de ceva timp în dizgraţia conducerii clubului din Bănie, după prestaţiile slabe din finalul sezonului trecut. Târnăcop a fost adus acum un an la Craiova de la „U” Cluj şi a marcat 3 goluri în cele 24 de meciuri jucate în tricoul alb-albastru în stagiunea precedentă. În acest sezon, mijlocaşul a evoluat în 3 mecuri de campionat şi unul în Cupa Ligii. O posibilă destinaţie pentru Târnăcop este ACS Poli Timişoara.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by PFA »

Chiar daca a fost cam integralist in ultimele doua sezoane de L1, poate ne trezim si noi din absurditate si nu mai luam jumatati de jucatori de la altii, inainte sa dam sanse unuia sau altuia care se afla in cadrul largit al primelor doua echipe.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by AndreiVajnaII »

Da, fix de mijlocași inconstanți ducem lipsă. Si oricum, n-ar putea sa joace până la anul, nu?
Locked