Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe ce lor va termina Poli in noul sezon de liga I

1
6
17%
2
1
3%
3
4
11%
4
3
8%
5
1
3%
6
0
No votes
7
5
14%
8
3
8%
9
3
8%
10
1
3%
11
1
3%
12
2
6%
13
2
6%
14
4
11%
 
Total votes: 36
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by partizan-usa »

nimic nou?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Nu-i direct legat de noi, dar faptul ca cei de la chiajna au folosit cativa jucatori fara permis de munca, inclusiv intr-un meci cu noi, cred ca ar putea fi folosit in contestarea unora dintre punctele de penalizare.
Azi ar trebui sa se clarifice situatia rapidului, prin deviere si a noastra in ceea ce priveste liga in care continuam ... in acest timp "patronatul" cauta finantare prin Singapore.
Last edited by banatean_violet on Tue Jul 12, 2016 8:40 am, edited 1 time in total.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

impossible wrote: .....
- ar veni la club cu suma de 3.400.000 de euro (cu garantii bancare)
....
- spera ca pana duminica dimineata sa finalizeze discutiile
..............

Daca am uitat ceva, va rog sa ma completati.
S-a specificat si care-i duminica aia? E inainte, in timpul sau dupa duminica orbului?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

" Curtea de Apel Bucureşti a decis azi să amâne pentru 20 iulie procesul în care Rapid cere suspendarea sentinţei de faliment pronunţate de Tribunalul Bucureşti.

Amânarea echivalează cu căderea ghilotinei pentru gruparea din Giuleşti. LPF dăduse ultimatum clubului promovat în Liga 1 ca, până azi, la Adunarea Generală a Ligii, să facă dovada că a obţinut măcar suspendarea sentinţei de faliment. Acest lucru nu a fost posibil.

Conform răspunsului LPF.. în urmă cu câteva zile, Liga nu va vira niciun ban din drepturile TV dacă Rapid nu iese din faliment până azi. Ba, mai mult decât atât, Adunarea Generală va constata azi că Rapid nu poate fi membru al LPF şi va fi înlocuită cu ACS Poli Timişoara." ....

" ...oficialii celor de la ACS Poli sunt încrezători că echipa va primi astăzi locul Rapidului în Liga 1. Oficialii timișoreni susțin că au fost invitați la Adunarea Generală a LPF, de la ora 11:00, deși ACS Poli nu este în Liga 1."

"Potrivit presei din Arad, UTA Bătrâna Doamnă plănuia să conteste decizia LPF de a da locul Rapidului din Liga 1 celor de la ACS Poli.

Totuși, dintr-un motiv incredibil, UTA nu va contesta decizia. Se pare că formația arădeană,..., nu are banii necesari pentru a merge la TAS și pentru a face contestație."
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by marci75 »

Cica s-a amanat din nou,eu in locul lui Poli nu m-as mai inscrie.
Cand mai aducem jucatori inainte cu o zi de start.
O sa fim iarasi ciuca batailor in liga 1 cu echipa de acum.
Cat sa mai indure suporterii ....................
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Cine a fost reprezentantul lui Poli care a mers pe post de fazan la intalnirea lpf de azi?

lepefe o shleahta de kkt, conducerea noastra o adunatura de prosti.


"Regulamentul nu permite nici Ligii, nici Adunării Generale, nici altcuiva să excludă Rapid din Liga 1, deşi clubul e în imposibilitatea evidentă de a onora competiţia."
„Dacă nu se prezintă la două meciuri vor fi excluşi. Dacă se prezintă cu juniorii, vor fi din nou sancţionaţi pentru desconsiderarea competiţiei“

Inteleg ca telenovela asta poate va continua si cateva etape dupa inceperea campionatului desi ... "Regulamentul nu va permite ca, după etapa a doua, în locul Rapidului să fie adusă altă echipă "

Pentru chiajna s-a putut totusi.
Last edited by banatean_violet on Tue Jul 12, 2016 2:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Kerosen »

ACS Poli nu are nici-o sansa sa ajunga in Liga 1 .


P.S Cit de prost trebuie sa fi sa declari "Mai bine in Liga 1 cu -14 decit in Liga 2 cu - 8 "??? =))
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Kerosen wrote:ACS Poli nu are nici-o sansa sa ajunga in Liga 1 .


P.S Cit de prost trebuie sa fi sa declari "Mai bine in Liga 1 cu -14 decit in Liga 2 cu - 8 "??? =))
In liga 1 -14 devine -7 la un moment dat. Ca-i mai bine sau mai rau ...discutabil.

PS
Chiar nu te poti abtine sa nu debitezi, ca de obicei, numai prostii pe acest forum?
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Kerosen »

banatean_violet wrote:
Kerosen wrote:ACS Poli nu are nici-o sansa sa ajunga in Liga 1 .


P.S Cit de prost trebuie sa fi sa declari "Mai bine in Liga 1 cu -14 decit in Liga 2 cu - 8 "??? =))
In liga 1 -14 devine -7 la un moment dat. Ca-i mai bine sau mai rau ...discutabil.

PS
Chiar nu te poti abtine sa nu debitezi, ca de obicei, numai prostii pe acest forum?
banatean_violet,, astept sa bolduiesti "prostiile pe care le debitez"

Vad ca tu esti genul "Nu conteaza ce si cum,sa calcam si sa improscam cu rahat cit mai mult"
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Stai linistit kerosen, nu voi mai comenta nimic legat de badaraniile tale de pe acest forum, te-am pus pe ignore, chiar daca butonul respectiv lipseste. :-h
Locked