Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara

Pe ce lor va termina Poli in noul sezon de liga I

1
6
17%
2
1
3%
3
4
11%
4
3
8%
5
1
3%
6
0
No votes
7
5
14%
8
3
8%
9
3
8%
10
1
3%
11
1
3%
12
2
6%
13
2
6%
14
4
11%
 
Total votes: 36
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by swedishbitter »

impossible wrote:In caz ca ramanem in liga 1:
  • Poli - Botosani
    Luni, 25 iulie, ora 21
Sa speram ca vom fi lasati sa jucam pe DP ... ca nu s-a desfasurat inca licitatia de inchiriere a stadionului ...
As fi multumit cu un egal dar s-ar putea sa pierdem urat. Sper ca Popa sa isi creioneze un 11 pan' la ora meciului. Botosani vine dupa un final de sezon incheiat in tromba.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

impossible wrote:In caz ca ramanem in liga 1:
  • Poli - Botosani
    Luni, 25 iulie, ora 21
Sa speram ca vom fi lasati sa jucam pe DP ... ca nu s-a desfasurat inca licitatia de inchiriere a stadionului ...
Avem drept de utilizare pana in august asa ca pentru prima etapa nu-i stadionu marea problema.
Apoi toata lumea (ecchipe, suporteri, primar, etc.) pe Stiinta :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by impossible »

Pe Stiinta nu mai poate juca nimeni. Din ce am auzit n-ar fi bun nici petru liga a 2-a. Parca Medias era varianta de rezerva (pentru stadion).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Dinspre CJ se motiveaza ca asa e legea si trebuie facuta licitatie nu se mai poate da in folosinta in mod gratuit stadionul. In cazul asta si CL ar trebui sa organizeze licitatie pentru terenurile de antrenament de langa stadion si UPT ar trebui sa organizeze licitatie pentru Stiinta, daca e folosit de cluburi care nu au nici o treaba cu UPT asa cum este, de exemplu ASU in actele oficiale. In licitatia CJ, apare ca acest CJ poate organiza si alte manifestari sportive peste cel care a castigat licitatia. Aceste alte suprainchirieri sunt la acelasi pret? Din moment ce CJ este actionar la Poli este normal sa iei bani de la clubul la care este actionar? De fapt si UPT lua bani pentru masa celor de la Poli chiar daca este actionar, in timp ce pentru ASU care in acte nu mai este pe UPT, universitatea procedeaza invers, face anumite plati din fondurile proprii. Am mai vazut ca exista si pareri aberante cum ca pana se finalizeaza procesele cu curtea de conturi ar trebui ca cele doua consilii CL si CJ sa recupereze de la Poli asa zisa finantare ilegala. Pana sa ingroape miticii fotbalul timisorean, o fac timisorenii :(
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

swedishbitter wrote:
impossible wrote:In caz ca ramanem in liga 1:
  • Poli - Botosani
    Luni, 25 iulie, ora 21
Sa speram ca vom fi lasati sa jucam pe DP ... ca nu s-a desfasurat inca licitatia de inchiriere a stadionului ...
As fi multumit cu un egal dar s-ar putea sa pierdem urat. Sper ca Popa sa isi creioneze un 11 pan' la ora meciului. Botosani vine dupa un final de sezon incheiat in tromba.
Deci incepem cu o victorie spre disperarea unora? :) ))
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by DP 2-6 »

impossible wrote:Cateva aspecte care mi-au atras atentia:
  • V. Tudose: "Singura mea pretenţie este legată de asigurarea infrastructurii sportive pentru echipa de fotbal."

    N. Robu: "... am subliniat în fața d-lui Tudose că proprietar asupra stadionului Dan Păltinișanu este CJT și nu CLT. ... Îmi exprim speranța că, atunci când este vorba de interesul orașului, interesul județului, interesul regiunii sau interesul național -și cel puțin primele trei aceste interese se regăsesc în tema în speță-, noi, oamenii politici, vom lăsa la o parte ce ne desparte și vom acționa în echipă pt orașul nostru ..."

    debanat.ro: Stadionul Dan Paltinisanu, liber la inchiriat de la 30.000 lei / luna! CJ Timis face licitatie
Concluziile le puteti trage singuri ...
Și dacă nimeni nu oferă atâta, ce face CJ, îl vinde, îl demolează, sau se dizolvă? (consiliul)
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by swedishbitter »

englezul wrote:
swedishbitter wrote:
impossible wrote:In caz ca ramanem in liga 1:
  • Poli - Botosani
    Luni, 25 iulie, ora 21
Sa speram ca vom fi lasati sa jucam pe DP ... ca nu s-a desfasurat inca licitatia de inchiriere a stadionului ...
As fi multumit cu un egal dar s-ar putea sa pierdem urat. Sper ca Popa sa isi creioneze un 11 pan' la ora meciului. Botosani vine dupa un final de sezon incheiat in tromba.
Deci incepem cu o victorie spre disperarea unora? :) ))
Sunt de acord. Dar eram putin ironic, in postare, visavis de faptul ca inca nu se stie in ce campionat vom juca in timp ce popa ar trebui sa isi faca strategii de joc, sa-si studieze adversarul din primele etape, sa stim daca platim chiria pe DP sau mergem cu totii pe Stiinta vorba banateanului... Pt ca cei de la liga au impresia ca asta e un mod acceptabil de a trata o situatie, cineva ar trebui sa ii faca sa inteleaga ca NU. Si aici ma gandesc la actionat in justitie, cerut daune, pt ca vom pierde puncte, din cauza situatiei neclare si pt ca nu poti trata cu niciun jucator mai ok fara a sti incotro o iei. Indiferent de divizia in care vom juca, noi am pierdut deja startul din cauza asta. Nu e o tragedie dar nici o chestie fairplay. Adica, da, oficial ai voie sa zici orice iti trece prin cap doar ca asta ar fi normal sa te coste. Pe tine ca oficial dar si aparatul (reproducator) pe care il reprezinti.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by diegis37 »

Este atata amatorism la nivelul ligii (frf) ca am mari dubii daca astia sunt ok .
Daca le este frica de decizii atunci sa plece .NU poti amana la nesfirsit o decizie. :bashhead2:
Cum sa anunti cu o zi inainte in ce Liga ai sa joci? :bashhead:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

Regulamentele sunt de tot kakatul
In loc sa fie scurte si clare sunt stufoase si ambigui, lasa loc de interpretari. Si cum astia de la dna se cam baga in seama peste tot, iar in fotbal circula bani multi, kakatilor le este frica sa nu dea cu subsemnatul in viitor. Dar nici nu fac nimic sa indrepte situatia, simplificand regulamentele.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by cristy2005ro »

meciul cu Botosani se amana pt 31 august......motivele sunt de inteles.....timp scurt de pregatire din cauza procesului Rapidului.....asa ca primul meci va fi in etapa a2a la catei acasa
Locked