Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by impossible »

englezul wrote:La cat de mult se posteaza si la noi, nu suntem departe de a trage obloanele. Dar daca baga portocala un pic batul prin gard dintr-o data apare activitatea in zona :D
Important e ca la club sa nu se traga obloanele. Noi, chiar daca le tragem, le putem redeschide oricand. Chiar fara fotbal, forumul ar ramane activ macar pe topicul de TV, unde Zoli ramane cel mai tare "pui de dac". ;)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by banatean_violet »

PFA wrote:
timisoreanul wrote:Eu inca nu pot sa inteleg ce presa proasta am avut noi si ce presa foarte favorabila au avut cei de la ASU. In vara trecuta am fost la un pas sa renunt sa mai citesc singurul ziar sportiv tiparit pe care il mai cumpar, si anume Fotbal Vest. In cronica meciului nostru era criticat la un moment dat Robu pentru semaforisoara (nu am inteles legatura cu partida de fotbal, dar in sfarsit). In schimb, cronica meciului lui ASU parea scrisa de cel mai infocat druker al lor, iar lipsa spectatorilor la meciurile lor primea toate explicatiile posibile
Și eu remarcam cum tradiția FV, de a prioritiza echipa de Liga 1 pe prima pagină a ziarului, a fost aruncată la gunoi. Nu mi-e clar pentru ce, nu-mi imaginez câte ziare FV cumpără suporterii în funcție de echipă.

Multi ani la rand am tot cumparat FV. Apoi dupa ce Poli a continuat in forma actuala au inceput sa scrie si ei tot felul de minciuni asa ca inca de atunci am renuntat sa mai dau banii pe acel ziar. Din postarile de aici vad ca ei continua pe aceeasi linie asa ca imi pare bine ca am renuntat la momentul potrivit.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by orangetm »

Întrebarea de început era cum de au avut ei presă bună și prin urmare noi proastă. Răspuns simplu: Prin metoda Goebbels. O minciună repetată obsesiv ajunge să fie percepută drept adevăr. Chiar Adevărul.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

Mă enervează ca ei și acum îi dau cu Recas în sus, Recas în jos.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by orangetm »

marci75 wrote:Mă enervează ca ei și acum îi dau cu Recas în sus, Recas în jos.
Aici nu mă bag. E domeniul @pefefeveului... Maestre... :D

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

Oricum, la ei entuziasmul este in cadere libera. Noi le-am spus de la inceput ca era o copilarie sa creada ca vor promova in 5 ani in Liga 1. Iar, daca va dura foarte mult, multi se vor lasa prinsi de ale vietii si nu vor mai avea timp pentru a face deplasari si a canta in peluza. Nu stiu de ce nu apare la noi o noua generatie de ultrasi, printre elevii, studentii de acum. Probabil ca un stadion nou si niste rezultate foarte bune (adica sa ne batem la primele locuri) ar produce o noua emulatie.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

Nu-i inteleg nici pe cei care nu vin la stadion. Pana la urma, meciurile lui Poli de pe Dan Paltinisanu sunt o ocazie perfecta sa mai scapi de nevasta/prietena :). In plus, stai si vreo 2 ore la aer si te mai intalnesti cu prietenii. Mai mult, iti da si sentimentul de apartenenta la Timisoara. Indiferent ca o sustinem pe ACS, pe ASU, pe Ripensia sau mai stiu eu cine, toti realizam ca este placut sa traiesti in Timisoara si suntem mandri de asta, chiar daca mai sunt foarte multe de facut pentru dezvoltarea orasului si a regiunii. Asa ca, veniti oameni buni la meciuri, baietii astia si antrenorii lor chiar merita!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Pffv »

orangetm wrote:
marci75 wrote:Mă enervează ca ei și acum îi dau cu Recas în sus, Recas în jos.
Aici nu mă bag. E domeniul @pefefeveului... Maestre... :D

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Azi ma simt ....iertator si tolerant :D . Asa ca o las cu afectiunile si o dau cu explicatia simpla : in lipsa de realizari se canalizeaza pe ... paiul din ochiul celuilalt . Asta cand nu se ocupa de eterna iubire cu Rapid (oare ce zice Feri , face spume :ymdevil: ) .
Sa mai scriu si on topic :-o : toate problemele (vorba vine) se pot rezolva cu o oarecare continuitate ; mai bine zis sa renuntam la ABBA pentru o vreme si sa pastram doar "A" . Sa scapam anul asta , daca se poate chiar fara baraj . La anul , tot play-out dar de tip Gaz metan (adica fara prea mari emotii si griji) , iar , mai apoi , chiar si play-off . Fara ceva pitule insa , vorbim discutii . Cat despre presa , cea centrala profita de orice ocazie de a discredita un concurrent (fie el cat de mic ) , iar cea locala sufera de sindromul "Gica contra" , e cool , e trendy si #resist(a) , pana o dau cu oistea-n gard . Problema lor e lipsa acuta de cititori , iar prin partizanate aiurea sigur nu isi vor imbunatati situatia . Dar cui ii pasa !!?? :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

timisoreanul wrote:Nu-i inteleg nici pe cei care nu vin la stadion. Pana la urma, meciurile lui Poli de pe Dan Paltinisanu sunt o ocazie perfecta sa mai scapi de nevasta/prietena :). In plus, stai si vreo 2 ore la aer si te mai intalnesti cu prietenii. Mai mult, iti da si sentimentul de apartenenta la Timisoara. Indiferent ca o sustinem pe ACS, pe ASU, pe Ripensia sau mai stiu eu cine, toti realizam ca este placut sa traiesti in Timisoara si suntem mandri de asta, chiar daca mai sunt foarte multe de facut pentru dezvoltarea orasului si a regiunii. Asa ca, veniti oameni buni la meciuri, baietii astia si antrenorii lor chiar merita!
+1
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Amadeus »

Cit timp are contract cu noi Ionut Popa? Mersi
Amadeus
Locked